Véget értek az IdeaFest területi fordulói, így kiderült, mely ötletek kerültek idén az országos döntőbe. Ha kíváncsi vagy, milyen innovációkkal rukkoltak elő a középiskolások, esetleg megtudnád, mely csapatok képviselik városodat, most megmutatjuk neked!
Az idei IdeaFest területi döntőin összesen 55 háromfős csapat mérte össze tudását, hogy kiderüljön, melyik az a 11 ötlet, amit a helyi zsűri a legalkalmasabbnak talált arra, hogy az országos döntőbe repítse ötletgazdáit.
Ismerjétek meg a döntőseinket, akik a februári fináléban pitchelhetnek azért, hogy Amerikába, Finnországba vagy Németországba utazhassanak! Az országos döntőbe jutó csapatok mindegyike külföldi tanulmányúton vehet részt.
Békéscsaba – Achetapro
A békéscsabai győztes Achetapro csapata a tücsökfehérje előállításához szükséges automatizált tücsökfarmokat tervezne és hozna létre.
Debrecen – tri-BRaINS
Az országos döntőben Debrecent képviselő tri-BRaINS ötletgazdáinak Tanítalak! nevű alkalmazása olyan platform, mely kapcsolatot teremt olyan diákoknak, akik korrepetálásra és fejlődésre vágynak tanulótársaiktól.
Győr – In Memoriam
A győri területi döntő nyertese, az In Memoriam szolgáltatási platformja segítséget nyújtana olyan személyek számára, akik időhiány, távolság vagy más körülmények miatt kevesebbszer jutnak ki a temetőbe, mint szeretnének, és így az adott sírhelyet nem tudják megfelelő gyakorisággal gondozni.
Kaposvár – A Legjobbak
A kaposvári csapat LearnEZ nevű applikációja magánórákat kínáló tanárokat és tanulni, korrepetálódni vágyó diákokat kötne össze.
Kecskemét, Mosonmagyaróvár, Szombathely – RMCS
Az RMCS ötletgazdáinak alkalmazása, a MapHub segítené a nagy és bonyolult felépítésű közintézményekben és más épületekben történő tájékozódást.
Miskolc, Nyíregyháza – BánkiSentinel
A nyíregyházi BánkiSentinel Poultry MasterBotja baromfitartók jövedelmezőségét és állatállomány egészségi állapotát javítja, miközben csökkenti a dolgozók terheit. A robot autonóm módon mozogva mozgásban tartja az állatokat, fellazítja az almot, ha pedig elhullott állatot azonosít, megadja a pontos helyzetét, és akár be is gyűjti egy szeparált tárolóba.
Pécs – MyView
A pécsi MyView olyan okosszemüveget fejlesztene, ami helyettesítené az okos-telefonhasználatot és egyszerűbbé tenné a mindennapjainkat, így többek között ezzel az eszközzel lehetne telefonálni, internetezni, fotókat és videókat készíteni.
Sopron – CREO
Sopronban a CREO vívta ki, hogy az országos döntőben szerepelhessen ötletével, mely egy olyan alkalmazás, ahol fiatal, friss diplomás alkotók tudják könnyebben értékesíteni alkotásaikat.
Szeged – Student’s Spark
A szegedi győztes Student’s Spark olyan alkalmazáson dolgozik, amivel ház körüli munkákra bíznának meg diákokat magánszemélyek. Így a diákok extra zsebpénzhez juthatnak, a kisebb, szaktudást nem igénylő munkákra pedig nem lenne gondja a „megrendelőnek”.
Székesfehérvár – Together
A székesfehérvári területi döntőt megnyerő Together ötletgazdái olyan játszótereket hoznának létre, ahol egészséges és fogyatékkal élő gyerekek együtt tudnak játszani, ezzel segítve az elfogadást és megértést.
Veszprém – QuickShopping
A veszprémi QuickShopping csapata a bevásárlást egyszerűsítené egy alkalmazással, melyben elérhető az áruházak térképe, így könnyebben megtalálhatók a megvásárolni kívánt termékek, de bevásárlólistát is készíthetnek a felhasználók, és a fizetési folyamatot is meggyorsítaná az applikáció.